Türkiye'nin lider çimento & Yapı malzemeleri firması

Milli seferberlikte ilk adımlar atıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Herkes, bir arkasındakinin önünü açarak ilk adımı atmalıdır” çağrısına uyup ilk adımı atan iş adamlarının sayısı gün geçtikçe artıyor
Yatırımlara ara vermeyin çağrısı yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Hiç kimse ‘önümü göremiyorum’ deme lüksüne sahip değil. Herkes, bir arkasındakinin önünü açarak, bu fedakarlığı yaparak, bu riski alarak ilk adımı atmalıdır” çağrısına uyarak ilk adımı atan işadamları ortaya çıkmaya başladı. Milyon liralık yatırımlara karar vererek adım atanlardan biri de Hidayet Atay. Atay, Haziran’da aldıkları yatırım kararıyla 5 milyon liralık yatırım yaptı. Atay son dönemde yatırım tutarını 5 milyon lira daha genişletti ve üretim kapasitesini iki katına çıkarttı.
 
SAĞLIK VE EĞİTİM
Hidayet Atay’ın Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürdüğü Andeva Grubu, sağlık ve eğitim alanında kamu hizmetlerinin yetersiz olduğu 2000 öncesi dönemde bu alanlardaki yatırımları ile dikkat çekti. Antalya’nın ilk özel sağlık yatırımını hayata geçiren ve eğitim alanında da Envar ismiyle ilklere imza atan Andeva Grubu, son dönemde ise dekorasyon ve yalıtım malzemeleri alanında büyümeyi sürdürüyor. Dekorasyon ve yalıtım malzemeleri sektöründe 2002 yılında Antalya Organize Sanayi Bölgesi’nde, 2011’de de İstanbul’da fabrika kurduklarını anlatan Atay, son olarak Haziran ayında 5 milyon liralık bir yatırıma karar verdiklerini belirterek, “2016 yılının ilk 6 aylık süresinde iş hacmimiz yüzde 20 büyüdü. Biz de buna güvendik. Yatırım kararı aldık. Ancak ardından 15 Temmuz hain darbe girişimi oldu. Biz yine de kararımızı değiştirmedik” dedi. Yaşanan son gelişmelerle birlikte yatırıma ara vermek yerine büyümeyi sürdürme kararı aldıklarını açıklayan Atay, “2017 yılı içinde 5 milyon liralık yeni bir yatırım daha öngörüyoruz” dedi.
 
YÜZDE 100 ARTACAK
Hem Antalya’da, hem de İstanbul’daki fabrikalarını geliştirdiklerini anlatan Atay, “Kapasitemizi yüzde 100 büyütüyoruz. Makine ekipman ağırlıklı bir yatırım ama istihdamda yüzde 20 artış olacak. Yeni yatırımla yapı marketlerdeki dekorasyon ve yalıtım sektöründe ürün tedarikini biz yapacağız. Parayı hapsetmenin, tutmanın anlamı yok. Harcamak, alışveriş yapmak, yatırım yapmak gerekiyor” dedi.
 
EĞİTİME YENİ YATIRIM
“Önümü göremiyorum” demeyip, ‘ön açan’ patronlardan biri de Mustafa Yılmaz. Antalya’da toptan inşaat malzemeleri, gayrimenkul, lojistik sektörlerinin öncü firmalarından Teknikeller Şirketler Grubu’nun Yönetim Kurulu Başkanı olan Mustafa Yılmaz, 3 yıl önce girdiği eğitim sektöründeki en büyük yatırımlarından birisine 2017 içinde imza atmaya hazırlanıyor. Yüzme havuzu, konferans ve spor salonları ile Antalya’da eğitim sektörüne iddialı bir giriş yapacak olan firma Cebesoy Caddesi üzerinde 10 bin metrekarelik bir alana kurulacak olan Adalya Koleji’ni 2018-2019 eğitim öğretim döneminde açmayı planlıyor. Okulun yatırım bedeli ise 16-17 milyon lira seviyesinde.
 
BÜTÜN İŞADAMLARININ GÖREVİDİR
Mustafa Yılmaz, 15 Temmuz sonrasında artan ihanet hareketleri nedeniyle yatırımı öne çektiklerini söyledi. Yılmaz şöyle konuştu: “Ülkemiz üzerinde oyunlar oynayan şer odaklarının hedeflerinden biri de ekonomimiz. Ekonomik alanda bir darbe hedefleniyor. Bu nedenle işadamlarının böyle bir dönemde yatırım yapma zorunluluğu olduğunu düşünüyorum.” Son okul yatırımı ile birlikte eğitim yatırımı sayısının 4’e ulaşacağını açıklayan Yılmaz, 2020 yılında okul sayısını 7’ye çıkartmayı planladıklarını kaydetti.

04-07-2018 14:44 / Şirket Haberleri

Paylaş :